Syrop Z Cebuli I Miodu  Chrypa.com - kompendium wiedzy

Syrop Z Cebuli I Miodu Chrypa.com - kompendium wiedzy

zapalenie górnych dróg oddechowych

Domowe sposoby na zapalenie krtaniPublished 24 marca 2013 By redaktor

Najczęstszym objawem zapalenia krtani jest chrypka.

Zapalenie krtani to jedna z najczęstszych infekcji górnych dróg oddechowych. Jak sobie z nim radzić? Najlepiej udać się do lekarza, by ten postawił diagnozę i dobrał odpowiedni sposób i rodzaj leczenia. Jednak zanim udamy się do lekarza, możemy wypróbować domowych sposobów.

Bardzo ważna jest ilość spożywanych płynów. Pij bardzo dużo wody, około 8-12 szklanek dziennie. Woda powinna mieć temperaturę pokojową. Woda nawodni krtań, która jest w trakcie infekcji bardzo sucha i podrażniona. Do wody można dodawać cytrynę, która rozrzedzi śluz zalegający w gardle i ułatwi jego odkrztuszanie. Cytrynę, a raczej jej sok, można wymieszać z miodem i taka mieszanka płukać gardło. Miód łagodzi podrażnienia i nawilża tkanki. Efektywną metodą jest także mieszanie łyżeczki octu winnego z ½ szklanki ciepłej wody. Taką mieszankę należy pić  co pół godziny przez 7 godzin.

Idealny na zapalenie krtani jest syrop z cebuli, miodu i cytryny. Cebula działa bakteriobójczo i wzmacniająco, a w połączeniu z pozostałymi składnikami stanowi cudowną mieszankę. Nie tylko te sposoby pomogą zwalczyć zapalenie krtani. W czasie choroby należy unikać wszystkiego co zawiera kofeinę np. cola i kawa, odwadnia ona organizm. Podobnie działa alkohol. Unikaj także palaczy lub papierosa, jeżeli sam palisz. Dym tytoniowy podrażnia krtań i pogarsza sprawę. Krzyk i nadmierne gadulstwo również nie pomoże. Unikaj też szeptania, podrażnia ono struny głosowe. Pamiętaj jednak o tym, jeżeli mimo starań dolegliwości nie przechodzą, udaj się do lekarza po poradę.

Posted in Chrypa, leczenie Tagged Chrypa, chrypka, domowe sposoby leczenia, syrop z cebuli i miodu, zapalenie krtani

(c)Copyrighted Chrypa.com – kompendium wiedzy, All Rights ReservedDownload from Medicine Wordpress themes Osteoporosis

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org